django Filer - en to fi translation catalogue (203 entries)

en: Advanced
fi: Edistyneet asetukset

en: canonical URL
fi: sääntöjenmukainen URL

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
fi: Toiminnon suorittamiseksi pitää valita kohteita. Yhtäänkohdetta ei ole valittu.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
fi[0]: %(total_count)s valittu
fi[1]: Kaikki %(total_count)s valittu

en: Directory listing for %(folder_name)s
fi: Hakemistolistaus kansiolle %(folder_name)s

en: 0 of %(cnt)s selected
fi: 0 / %(cnt)s valittu

en: No action selected.
fi: Toimintoa ei ole valittu.

en: Successfully moved %(count)d files to clipboard.
fi: %(count)d tiedostoa siirretty leikepöydälle.

en: Move selected files to clipboard
fi: Siirrä valitut tiedostot leikepöydälle

en: Successfully disabled permissions for %(count)d files.
fi: %(count)d tiedoston käyttöoikeudet poistettu käytöstä.

en: Successfully enabled permissions for %(count)d files.
fi: Käyttöoikeudet otettu käyttöön %(count)d tiedostolle.

en: Enable permissions for selected files
fi: Ota käyttöoikeudet käyttöön valituille tiedostoille

en: Disable permissions for selected files
fi: Poista käyttöoikeudet käytöstä valituista tiedostoista

en: Successfully deleted %(count)d files and/or folders.
fi: %(count)d tiedostoa ja/tai kansiota poistettu.

en: Cannot delete files and/or folders
fi: Kansioita ja/tai tiedostoja ei voida poistaa

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Delete files and/or folders
fi: Poista tiedostot ja/tai kansiot

en: Delete selected files and/or folders
fi: Poista valitut tiedostot ja/tai kansiot

en: Folders with names %s already exist at the selected destination
fi: %s niminen kansio on jo valitussa kohteessa

en: Successfully moved %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
fi: %(count)d tiedostoa ja/tai kansiota siirretty kansioon '%(destination)s'.

en: Move files and/or folders
fi: Siirrä tiedostot ja/tai kansiot

en: Move selected files and/or folders
fi: Siirrä valitut tiedostot ja/tai kansiot

en: Successfully renamed %(count)d files.
fi: %(count)d tiedostoa nimetty uudelleen.

en: Rename files
fi: Nimeä tiedostot uudelleen

en: Successfully copied %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
fi: %(count)d tiedostoa ja/tai kansiota kopioitu kansioon '%(destination)s'.

en: Copy files and/or folders
fi: Kopioi tiedostot ja/tai kansiot

en: Copy selected files and/or folders
fi: Kopioi valitut tiedostot ja/tai kansiot

en: Successfully resized %(count)d images.
fi: %(count)d kuvan kokoa muutettu.

en: Resize images
fi: Muuta kuvien kokoa

en: Resize selected images
fi: Muuta valittujen kuvien kokoa

en: Suffix which will be appended to filenames of copied files.
fi: Pääte, joka lisätään kopioitujen tiedostojen nimiin.

en: Suffix should be a valid, simple and lowercase filename part, like "%(valid)s".
fi: Päätteen tulee olla käypä, yksinkertainen ja pienellä kirjoitettu osa tiedostonimeä, esim. "%(valid)s".

en: Unknown rename format value key "%(key)s".
fi: Tuntematon uudelleennimeämisarvo "%(key)s".

en: Invalid rename format: %(error)s.
fi: Virheellinen uudelleennimeämismuoto: %(error)s.

en: thumbnail option
fi: pikkukuvan asetus

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: crop
fi: rajaus

en: upscale
fi: suurenna

en: Thumbnail option or resize parameters must be choosen.
fi: Pikkukuvan asetus tai koon muuttamisen parametrit tulee valita.

en: Subject location
fi: Kohteen sijainti

en: Location of the main subject of the scene. Format: "x,y".
fi: Kuvan pääkohteen sijainti. Muoto: "x,y".

en: Invalid subject location format.
fi: Virheellinen kohteen sijainnin muoto.

en: Subject location is outside of the image.
fi: Kohteen sijainti kuvan ulkopuolella.

en: Your input: "{subject_location}".
fi: Syöttösi: "{subject_location}".

en: Folder with this name already exists.
fi: Saman niminen kansio on jo olemassa.

en: Media library
fi: Mediakirjasto

en: default alt text
fi: oletus alt-teksti

en: default caption
fi: oletuskuvateksti

en: subject location
fi: kohteen sijainti

en: image
fi: kuva

en: images
fi: kuvat

en: user
fi: käyttäjä

en: files
fi: tiedostot

en: clipboard
fi: leikepöytä

en: clipboards
fi: leikepöydät

en: file
fi: tiedosto

en: clipboard item
fi: leikepöydän kohde

en: clipboard items
fi: leikepöydän kohteet

en: folder
fi: kansio

en: file size
fi: tiedostokoko

en: has all mandatory data
fi: sisältää kaikki pakolliset tiedot

en: original filename
fi: alkuperäinen tiedostonimi

en: name
fi: nimi

en: description
fi: kuvaus

en: owner
fi: omistaja

en: uploaded at
fi: ladattu

en: modified at
fi: muokattu

en: Permissions disabled
fi: Käyttöoikeudet pois käytöstä

en: Disable any permission checking for this file. File will be publicly accessible to anyone.
fi: Poista käyttöoikeuksien tarkistus tältä tiedostolta. Tiedosto näkyy julkisena kaikille.

en: created at
fi: luotu

en: Folder
fi: Kansio

en: Folders
fi: Kansiot

en: all items
fi: kaikki kohteet

en: this item only
fi: vain tämä kohde

en: this item and all children
fi: tämä kohde ja kaikki lapset

en: allow
fi: salli

en: deny
fi: kiellä

en: type
fi: tyyppi

en: group
fi: ryhmä

en: everybody
fi: kaikki

en: can read
fi: saa lukea

en: can edit
fi: saa muokata

en: can add children
fi: saa lisätä lapsia

en: folder permission
fi: kansion käyttöoikeus

en: folder permissions
fi: kansion käyttöoikeudet

en: date taken
fi: päivämäärä

en: author
fi: tekijä

en: must always publish author credit
fi: tekijän tiedot on aina julkaistava

en: must always publish copyright
fi: tekijänoikeustiedot on aina julkaistava

en: width in pixel.
fi: leveys pikseleinä.

en: height in pixel.
fi: korkeus pikseleinä.

en: thumbnail options
fi: pikkukuvan asetukset

en: Unsorted Uploads
fi: Järjestelemättömät lataukset

en: files with missing metadata
fi: tiedostot ilman metadataa

en: root
fi: juuri

en: Run the selected action
fi: Suorita valittu toiminto

en: Go
fi: Suorita

en: Click here to select the objects across all pages
fi: Valitse kaikki kohteet kaikilta sivuilta

en: Select all %(total_count)s files and/or folders
fi: Valitse kaikki %(total_count)s tiedostoa ja/tai kansiota

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Go back to admin homepage
fi: Palaa hallinnan etusivulle

en: Home
fi: Etusivu

en: Go back to Filer app
fi: Palaa Fileriin

en: Go back to root folder
fi: Palaa juurikansioon

en: Go back to '%(folder_name)s' folder
fi: Palaa kansioon '%(folder_name)s'

en: Duplicates
fi: Kaksoiskappaleet

en: Deleting the selected files and/or folders would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
fi: Valittujen tiedostojen ja/tai kansioiden poistaminen vaatii liittyvien objektien poistamista, mutta käyttöoikeutesi eivät riitäseuraavien objektityyppien poistamiseen:

en: Deleting the selected files and/or folders would require deleting the following protected related objects:
fi: Valittujen tiedostojen ja/tai kansioiden poistaminen vaatisi seuraavien suojattujen liittyvien objektien poistamista:

en: Are you sure you want to delete the selected files and/or folders? All of the following objects and their related items will be deleted:
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitut tiedostot ja/tai kansiot? Kaikki seuraavat objektit ja niihin liittyvät kohteet poistetaan:

en: No, take me back
fi: Ei, vie minut takaisin

en: Yes, I&#39;m sure
fi: Kyllä, olen varma

en: History
fi: Historia

en: View on site
fi: Näytä sivustolla

en: Go back to
fi: Palaa kohteeseen

en: admin homepage
fi: hallinnan etusivu

en: Folder Icon
fi: Kansion kuvake

en: Your account doesn't have permissions to copy all of the selected files and/or folders.
fi: Käyttöoikeutesi eivät riitä kaikkien valittujen tiedostojen ja/tai kansioidenkopioimiseen.

en: Take me back
fi: Vie minut takaisin

en: There are no destination folders available.
fi: Kohdekansioita ei ole saatavilla.

en: There are no files and/or folders available to copy.
fi: Kopioitavia tiedostoja ja/tai kansioita ei ole saatavilla.

en: The following files and/or folders will be copied to a destination folder (retaining their tree structure):
fi: Seuraavat tiedostot ja/tai kansiot kopioidaan kohdekansioon (säilyttäen puurakenteen):

en: Destination folder:
fi: Kohdekansio:

en: Copy
fi: Kopioi

en: It is not allowed to copy files into same folder
fi: Tiedostojen kopiointi samaan kansioon ei ole sallittu

en: Your account doesn't have permissions to resize all of the selected images.
fi: Käyttöoikeutesi eivät riitä kaikkien valittujen kuvien koon muuttamiseen.

en: There are no images available to resize.
fi: Kuvia, joiden kokoa voisi muuttaa ei ole saatavilla.

en: The following images will be resized:
fi: Seuraavien kuvien kokoa muutetaan:

en: Choose an existing thumbnail option or enter resize parameters:
fi: Valitse olemassaolevat pikkukuvan asetukset tai syötä kokoparametrit:

en: Warning: Images will be resized in-place and originals will be lost. Maybe first make a copy of them to retain the originals.
fi: Varoitus: Kuvien kokoa muuttaessa alkuperäiset versiot menetetään. On hyvä idea tehdä kuvista ensin kopiot alkuperäisten säilyttämiseksi.

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: Your account doesn't have permissions to move all of the selected files and/or folders.
fi: Käyttöoikeutesi eivät riitä kaikkien valittujen tiedostojen ja/tai kansioidensiirtämiseen.

en: There are no files and/or folders available to move.
fi: Siirrettäviä tiedostoja ja/tai kansioita ei ole saatavilla.

en: The following files and/or folders will be moved to a destination folder (retaining their tree structure):
fi: Seuraavat tiedostot ja/tai kansiot siirretään kohdekansioon (säilyttäen niiden puurakenne):

en: Move
fi: Siirrä

en: It is not allowed to move files into same folder
fi: Tiedostojen siirto samaan kansioon ei ole sallittua

en: Your account doesn't have permissions to rename all of the selected files.
fi: Käyttöoikeutesi eivät riitä kaikkien valittujen tiedostojen uudelleennimeämiseen.

en: There are no files available to rename.
fi: Uudelleennimettäviä tiedostoja ei ole saatavilla.

en: The following files will be renamed (they will stay in their folders and keep original filename, only displayed filename will be changed):
fi: Seuraavat tiedostot uudelleennimetään (ne pysyvät kansioissaan ja alkuperäiset tiedostonimet säilytetään, vain näytettävä tiedostonimi muutetaan):

en: Rename
fi: Uudelleennimeä

en: Go back to the parent folder
fi: Palaa ylempään kansioon

en: Change current folder details
fi: Muuta nykyisen kansion tietoja

en: Change
fi: Muuta

en: Click here to run search for entered phrase
fi: Valitse suorittaaksesi haun annetulla hakusanalla

en: Search
fi: Hae

en: Close
fi: Sulje

en: Limit
fi: Raja

en: Check it to limit the search to current folder
fi: Valitse rajoittaaksesi haun nykyiseen kansioon

en: Limit the search to current folder
fi: Rajoita haku nykyiseen kansioon

en: Delete
fi: Poista

en: Adds a new Folder
fi: Lisää uusi kansio

en: New Folder
fi: Uusi kansio

en: Upload Files
fi: Lataa tiedostoja

en: You have to select a folder first
fi: Sinun tulee valita kansio ensin

en: Name
fi: Nimi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Size
fi: Koko

en: Action
fi: Toiminto

en: Change '%(item_label)s' folder details
fi: Muuta kansion '%(item_label)s' tietoja

en: %(counter)s folder | %(counter)s folders
fi[0]: %(counter)s kansio
fi[1]: %(counter)s kansiota

en: %(counter)s file | %(counter)s files
fi[0]: %(counter)s tiedosto
fi[1]: %(counter)s tiedostoa

en: Change folder details
fi: Muuta kansion tietoja

en: Remove folder
fi: Poista kansio

en: Select this file
fi: Valitse tämä tiedosto

en: Change '%(item_label)s' details
fi: Muuta kohteen '%(item_label)s' tietoja

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: disabled
fi: pois käytöstä

en: enabled
fi: käytössä

en: Canonical url '%(item_label)s'
fi: Canonical-osoite '%(item_label)s'

en: Download '%(item_label)s'
fi: Lataa '%(item_label)s'

en: Remove file
fi: Poista tiedosto

en: Drop files here or use the "Upload Files" button
fi: Pudota tiedostoja tähän tai käytä "Lataa tiedostoja" painiketta

en: Drop your file to upload into:
fi: Pudota tiedostosi:

en: Upload
fi: Siirrä palvelimelle

en: cancel
fi: peruuta

en: Upload success!
fi: Lataus onnistui!

en: Upload canceled!
fi: Lataus peruttu!

en: previous
fi: edellinen

en: Page %(number)s of %(num_pages)s.
fi: Sivu %(number)s/%(num_pages)s

en: next
fi: seuraava

en: Select all %(total_count)s
fi: Valitse kaikki %(total_count)s

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Django site admin
fi: Django-sivuston ylläpito

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
fi[0]: Ole hyvä ja korjaa allaoleva virhe.
fi[1]: Ole hyvä ja korjaa allaolevat virheet.

en: Save
fi: Tallenna

en: Clipboard
fi: Leikepöytä

en: Paste all items here
fi: Liitä kaikki kohteet tähän

en: Move all clipboard files to
fi: Siirrä kaikki leikepöydällä olevat tiedostot

en: Empty Clipboard
fi: Tyhjä leikepöytä

en: the clipboard is empty
fi: leikepöytä on tyhjä

en: upload failed
fi: siirto epäonnistui

en: Type
fi: Tyyppi

en: File-size
fi: Tiedostokoko

en: Modified
fi: Muokattu

en: Created
fi: Luotu

en: found
fi: löytyi

en: and
fi: ja

en: cancel search
fi: peruuta haku

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: or drop your file here
fi: tai pudota tiedostosi tähän

en: no file selected
fi: yhtään tiedostoa ei ole valittu

en: Lookup
fi: Haku

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto
