django-cms - en to he translation catalogue (169 entries)

en: Copy permissions
he: הרשאות העתקה

en: Title
he: כותרת

en: The default title
he: כותרת ברירת המחדל

en: Slug
he: אסימון

en: The part of the title that is used in the URL
he: החלק מהכותרת בשימוש ב-URL

en: Menu Title
he: כותרת תפריט

en: Overwrite what is displayed in the menu
he: שכתב את מה שמוצג בתפריט

en: Page Title
he: כותרת דף

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
he: משכתב את מה שמוצג בחלק העליון של הדפדפן או בסימניות

en: Description meta tag
he: תיאור meta tag

en: A description of the page used by search engines.
he: התיאור של הדף שבו ישתמשו מנועי החיפוש

en: Page type
he: סוג דף

en: Page Types
he: סוגי דף

en: Overwrite URL
he: שכתב URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
he: השאר תיבה זו ריקה אם נדרש שימוש ב-path סטנדרטי

en: Redirect
he: נתב מחדש

en: Redirects to this URL.
he: מנתב ל-URL הבא

en: Start typing...
he: התחל לכתוב...

en: Application
he: יישום

en: Application configurations
he: הגדרות אפליקציה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: user
he: משתמש

en: Add
he: הוספה

en: Change
he: שינוי

en: Delete
he: מחק

en: Users can't create a page without permissions to change the created page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים ליצור דף בלי ההרשאות לשנות את הדף שהם יצרו. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't delete a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים למחוק דף בלי ההרשאות לשנות את הדף שהם מנסים למחוק. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't set page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים לקבוע הרשאות של דף אם אין להם הרשאות לשנות דף. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים למחוק הרשאות של דף בלי ההרשאות לשנות דף. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't create page permissions without permissions to change the created permission. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים ליצור הרשאות לדף אם אין להם אפשרות לשנות את ההרשאות שנוצרו. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change permissions. Edit permissions required.
he: משתמשים אינכם יכולים למחוק הרשאות דף בלי הרשאות לשנות הרשאות. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Language must be set to a supported language!
he: השפה חייבת להיות שפה הנתמכת על ידי המערכת!

en: Parent plugin language must be same as language!
he: שפת התוסף ההורה חייב להיות זהה לשפה!

en: Advanced Settings
he: אפשרויות מתקדמות

en: Are you sure?
he: האם אתה בטוח?

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
he: אזהרה! אין לך הרשאות להזיז את הדף הזה. טען מחדש את הדף.

en: You do not have permission to edit this page
he: אין לך הרשאה לערוך את הדף הזה

en: Database error
he: שגיאת מסד נתונים

en: Template not valid
he: התבנית לא חוקית

en: The template was successfully changed
he: התבנית שונתה בהצלחה

en: You do not have permission to copy these plugins.
he: אין לך הרשאה להעתיק את התוסף האלה

en: You do not have permission to edit this item
he: אין לך הרשאה לערוך פריט זה

en: You do not have permission to add a plugin
he: אין לך הרשאה להוסיף תוספים

en: Plugin not found
he: תוסף לא נמצא

en: You do not have permission to edit this plugin
he: אין לך הרשאה לערוך את התוסף הזה

en: You have no permission to paste this plugin
he: אין לך הרשאה להדביק את התוסף הזה

en: You have no permission to move this plugin
he: אין לך הרשאה להזיז את התוסף הזה

en: You do not have permission to delete this plugin
he: אין לך הרשאות למחוק את התוסף הזה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Create
he: צור

en: Structure
he: מבנה

en: Content
he: תוכן

en: Sites
he: אתרים

en: Admin Sites
he: אתר אדמין

en: User settings
he: הגדרות משתמש

en: Users
he: משתמשים

en: Logout
he: יציאת משתמש

en: Language
he: שפה

en: Add Translation
he: הוסף תרגום

en: Delete Translation
he: מחק תרגום

en: Pages
he: דפים

en: Page
he: עמוד

en: Create Page
he: צור דף

en: New Page
he: דף חדש

en: New Sub Page
he: תת-דף חדש

en: Duplicate this Page
he: שכפל דף זה

en: Edit this Page
he: ערוך דף זה

en: Page settings
he: הגדרות דף

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Templates
he: תבניות

en: Delete page
he: מחק דף

en: Provide a title for the new page.
he: תן כותרת לדף החדש

en: language
he: שפה

en: can edit
he: יכול לערוך

en: can add
he: יכול להוסיף

en: can delete
he: יכול למחוק

en: can change advanced settings
he: יכול לשנות הגדרות מתקדמות

en: can publish
he: יכול לפרסם

en: can change permissions
he: יכול לשנות הרשאות

en: can recover pages
he: יכול לשחזר דפים

en: group
he: קבוצה

en: sites
he: אתרים

en: created by
he: נוצר על ידי

en: changed by
he: שונה על ידי

en: publication date
he: תאריך פובלקציה

en: publication end date
he: תאריך אחרון לפובליקציה

en: id
he: מזהה

en: template
he: תבנית

en: application
he: יישום

en: site
he: אתר

en: page
he: עמוד

en: for anonymous users only
he: למשתמשים אנונימיים בלבד

en: title
he: כותרת

en: description
he: תיאור

en: redirect
he: נתב מחדש

en: default
he: ברירת מחדל

en: Current page
he: עמוד נוכחי

en: Users can't publish a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים לפרסם דף בלי ההרשאות לשנות את הדף שהם מנסים למחוק. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't change page advanced settings without permissions to change the page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים לשנות הגדרות מתקדמות של דף אם אין להם הרשאות לשנות דף. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't change page permissions without permissions to change the page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים לשנות הרשאות של דף אם אין להם הרשאות לשנות את הדף. נדרשת עריכת הרשאות.

en: Users can't move a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
he: משתמשים אינם יכולים להעביר דף בלי ההרשאות לשנות את הדף. נדרשת עריכת הרשאות.

en: can recover any deleted page
he: יכול לשחזר כל דף שנמחק

en: width
he: רוחב

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Save
he: שמור

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Password:
he: סיסמה:

en: Change a page
he: שנה דף

en: Home
he: עמוד בית

en: View on site
he: הצג באתר

en: All permissions
he: כל ההרשאות

en: Loading...
he: בטעינה...

en: Save and continue editing
he: שמור והמשך לערוך

en: User
he: משתמש

en: Group
he: קבוצה

en: Can edit
he: יכול לערוך

en: Can add
he: יכול להוסיף

en: Can delete
he: יכול למחוק

en: Can publish
he: יכול לפרסם

en: Can change permissions
he: יכול לשנות הרשאות

en: Can move
he: יכול להזיז

en: Can view
he: יכול לראות

en: Page doesn't inherit any permissions.
he: הדף לא יורש הרשאות.

en: Edit model
he: ערוך מודל

en: Save as new
he: שמור בשם

en: Copy
he: העתק

en: Cut
he: גזור

en: Paste
he: הדבק

en: Permissions
he: הרשאות

en: last change by
he: לאחרונה שונה על ידי

en: List of pages
he: רשימת עמודים

en: Search
he: חפש

en: Options
he: אפשרויות

en: Successfully moved
he: הועבר בהצלחה

en: Reload
he: טען מחדש

en: View
he: הצג

en: Menu
he: תפריט

en: Copy options
he: העתק הגדרות

en: Close
he: סגור

en: View page
he: הצג דף

en: More
he: עוד

en: Are you sure you want to delete this plugin?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את התוסף הזה?

en: Are you sure you want to publish this page?
he: האם אתה בטוח שברצונך לפרסם דף זה?

en: You have unsaved changes.
he: ישנם שינוים שלא נשמרו.

en: Shortcuts
he: קיצורי דרך

en: Bring up this help dialog
he: הצג את דיאלוג העזרה הזה

en: Close/cancel
he: סגור/בטל

en: Edit plugin
he: ערוך תוסף

en: Open actions menu
he: פתח תפריט פעולות

en: Minimize
he: מזער

en: Installation successful!
he: ההתקנה הושלמה בהצלחה!

en: Support
he: תמיכה

en: Next
he: הבא

en: Page not found on %(domain)s
he: הדף לא נמצא ב- %(domain)s

en: Two columns
he: שני עמודות

en: Three columns
he: שלושה עמודות

en: Enter a valid username.
he: הכנס שם משתמש חוקי.

en: email address
he: כתובת אימייל

en: Example1
he: דוגמא1

en: Examples
he: דוגמאות

en: Extra Context
he: תוכן נוסף

en: Articles
he: מאמרים

en: Category
he: קטגוריה

en: Categories
he: קטגוריות

en: Add Category
he: הוסף קטגוריה

en: Change Category
he: שנה קטגוריה

en: CMS - your user account was created.
he: CMS - חשבון המשתמש שלך נוצר.

en: CMS - your user account was changed.
he: CMS - חשבון המשתמש שלך השתנה.
