django-cms - en to el translation catalogue (225 entries)

en: All
el: Όλα

en: Copy permissions
el: Αντιγραφή δικαιωμάτων

en: Title
el: Τίτλος

en: The default title
el: Προεπιλεγμένος τίτλος

en: The part of the title that is used in the URL
el: Το μέρος του τίτλου που χρησιμοποιείται στο URL

en: Menu Title
el: Τίτλος Μενού

en: Overwrite what is displayed in the menu
el: Αντικατάσταση στην εμφάνιση του μενού

en: Page Title
el: Τίτλος Σελίδας

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
el: Αντικαθιστά αυτό που εμφανίζεται στο επάνω μέρος του περιηγητή ιστού σας ή στους σελιδοδείκτες

en: Description meta tag
el: Περιγραφή meta tag

en: A description of the page used by search engines.
el: Μια λίστα με "λέξεις κλειδιά" που χρησιμοποιούνται μερικές φορές από τις μηχανές αναζήτησης.

en: Page type
el: Τύπος σελίδας

en: Page Types
el: Τύπος Σελιδών

en: Overwrite URL
el: Αντικατάστησε το URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
el: Αφήστε αυτό το πεδίο κενό, για να χρησιμοποιηθεί το πρότυπο μονοπάτι (path).

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Redirects to this URL.
el: Ανακατεύθυνση στο ακόλουθο URL.

en: Start typing...
el: Άρχισε να πληκτρολογείς...

en: menu visibility
el: ορατότητα μενού

en: limit when this page is visible in the menu
el: όριο σελίδας όταν είναι οραό από το μενού

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Hook application to this page.
el: Σύνδεση εφαρμογής σε αυτή τη σελίδα.

en: Application configurations
el: Παραμετροποιήσεις Εφαρμογής

en: A page with this reverse URL id exists already.
el: Υπάρχει ήδη σελίδα με το συγκεκριμένο αντίστροφο URL id.

en: Invalid application config value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: user
el: χρήστης

en: Add
el: Προσθήκη

en: Change
el: Αλλαγή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Language must be set to a supported language!
el: Η γλώσσα πρέπει τεθεί σε κάποια που υποστηρίζεται!

en: Advanced Settings
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουρος?

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
el: %(name)s αντικείμενο με πρωτεύων κλειδί %(key)r δεν υφίσταται.

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
el: Σφάλμα! Δεν έχεις δικαίωμα μετακίνησης αυτής της Σελίδας. Παρακαλώ ανανέωσε την παρών Σελίδα.

en: You do not have permission to edit this page
el: Δεν έχετε δικαίωμα επεξεργασίας αυτής της σελίδας

en: Add Page Copy
el: Προσθήκη Σελίδα Αντιγραφής

en: Database error
el: Σφάλμα στη βάση δεδομένων

en: Template not valid
el: Μη έγκυρος Καμβάς

en: The template was successfully changed
el: Επιτυχής αλλαγής Καμβά.

en: You do not have permission to copy these plugins.
el: Δεν έχεις δικαίωμα αντιγραφής αυτών των Πρόσθετων.

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
el: Τίτλοι και πρόσθετα με γλώσσα %(language)s διαγράφηκαν

en: Empty
el: Κενό

en: View restriction
el: Προβολή περιορισμού

en: View restrictions
el: Προβολή περιορισμών

en: Field %s not found
el: Το πεδίο %s δεν βρέθηκε

en: You do not have permission to edit this item
el: Δεν έχετε δικαίωμα επεξεργασίας αυτού του αντικειμένου

en: You do not have permission to add a plugin
el: Δεν έχεις άδεια πρόσβασης για Προσθήκη Πρόσθετου.

en: You do not have permission to edit this plugin
el: Δεν έχεις δικαίωμα να επεξεργαστεί το επιλεγμένο Πρόσθετο.

en: You have no permission to move this plugin
el: Δεν έχεις δικαίωμα μετακίνησης αύτου του Πρόσθετου

en: You do not have permission to delete this plugin
el: Δεν έχεις δικαίωμα διαγραφής αυτού του Πρόσθετου

en: Page permissions
el: Δικαιώματα σελίδας

en: User & Group permissions
el: Δικαιώματα Χρηστών και Ομάδων

en: Page permissions management
el: Διαχείριση δικαιωμάτων σελίδας

en: Preview
el: Προεπισκόπιση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Structure
el: Δομή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Sites
el: Ιστότοποι

en: Admin Sites
el: Ιστοσελίδες Διαχειριστή.

en: Administration
el: Διαχείριση

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Users
el: Χρήστες

en: Logout %s
el: Αποσύνδεση %s

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Language
el: Γλώσσα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Page
el: Σελίδα

en: New Page
el: Νέα Σελίδα

en: New Sub Page
el: Καινούργια Υπο-Σελίδα

en: Duplicate this Page
el: Αντιγραφή σελίδας

en: Edit this Page
el: Επεξεργασία Σελίδας

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Advanced settings
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

en: Templates
el: Καμβάς Ιστοσελίδας

en: Hide in navigation
el: Απόκρυψη κατά την πλοήγηση περιεχομένων

en: Display in navigation
el: Εμφάνιση στην πλοήγηση περιεχομένων

en: Delete page
el: Διαγραφή σελίδας

en: Select a valid site
el: Επιλέξτε έγκυρη ιστοσελίδα

en: Select a valid page
el: Επιλέξτε έγκυρη σελίδα

en: ID
el: Α.Α.

en: position
el: θέση

en: language
el: γλώσσα

en: creation date
el: ημερομηνία δημιουργίας

en: can edit
el: μπορεί να επεξεργαστεί

en: can add
el: μπορεί να προστεθεί

en: can delete
el: μπορεί να διαγραφεί

en: can change advanced settings
el: μπορεί να τροποποιήσει προχωρημένες ρυθμίσεις

en: can publish
el: μπορεί να δημοσιεύσει

en: can change permissions
el: μπορεί να τροποποιήσει δικαιώματα

en: can move
el: μπορεί να μετακινήσει

en: can recover pages
el: μπορεί να ανακτήσει σελίδες

en: group
el: ομάδα

en: sites
el: ιστότοποι

en: created by
el: δημιουργημένο από

en: changed by
el: τροποποιημένο από

en: publication date
el: ημερομηνία δημοσίευσης

en: publication end date
el: ημερομηνία λήξης δημοσίευσης

en: in navigation
el: στην πλοήγηση

en: attached menu
el: επισυναπτόμενα περιεχόμενα περιήγησης

en: template
el: περίγραμμα

en: login required
el: απαιτείται σύνδεση

en: application
el: εφαρμογή

en: site
el: ιστότοπος

en: Grant on
el: Χορήγηση σε

en: page
el: σελίδα

en: for logged in users only
el: μόνο για συνδεδεμένους χρήστες

en: for anonymous users only
el: μόνο για ανώνυμους χρήστες

en: Deny
el: Απαγόρευση

en: Allow
el: Αποδοχή

en: title
el: τίτλος

en: overwrite the title (html title tag)
el: αντικατάσταση του τίτλου (html title tag)

en: overwrite the title in the menu
el: αντικατάσταση του τίτλου στο μενού

en: description
el: περιγραφή

en: redirect
el: ανακατεύθυνση

en: The template used to render the content.
el: Το περίγραμμα που χρησιμοποιήθηκε για να προσφερθεί το περιεχόμενο.

en: default
el: εξ' ορισμού

en: pages
el: σελίδες

en: Path
el: Διαδρομή

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Page children (immediate)
el: Υποσελίδες (άμεσες)

en: Page and children (immediate)
el: Τρέχουσα σελίδα και υποσελίδες (άμεσες)

en: Page descendants
el: Όλες οι υποσελίδες

en: Page and descendants
el: Τρέχουσα σελίδα και όλες οι υποσελίδες

en: on page level
el: σε επίπεδο σελίδας

en: can recover any deleted page
el: μπορεί να ανακτήσει οποιαδήποτε διαγραμμένη σελίδα

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
el: Αν κανένα δεν είναι επιλεγμένο, ο χρήστης έχει παραχωρημένα δικαιώματα σε όλους τους ιστότοπους.

en: Page global permission
el: Δικαίωμα σε όλη τη σελίδα

en: Pages global permissions
el: Δικαιώματα σε όλες τις σελίδες

en: Page permission
el: Δικαίωμα σελίδας

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
el: Το δικαίωμα προσθήκης σελίδας απαιτεί πρόσβαση στις υποσελίδες, αλλιώς η σελίδα που προστέθηκε δεν μπορεί να τροποποιηθεί από τον δημιουργό της.

en: User (page)
el: Χρήστης (σελίδα)

en: Users (page)
el: Χρήστες (σελίδα)

en: User group (page)
el: Ομάδα χρηστών (σελίδα)

en: User groups (page)
el: Ομάδες χρηστών (σελίδα)

en: slot
el: σχισμή

en: width
el: πλάτος

en: <Empty>
el: <Κενό>

en: user setting
el: ρυθμίση χρήστη

en: user settings
el: ρυθμίσεις χρήστη

en: by template
el: άνα Καμβά Ιστοσελίδας

en: by code
el: βάση κώδικα

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Generic
el: Γενικό

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
el: Συνδεθείτε ως διαχειριστής <a href="%(login_url)s">εδώ</a>.

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Change a page
el: Τροποποιήστε μια σελίδα

en: Home
el: Αρχική

en: View on site
el: Δείτε την ιστοσελίδα

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
el[0]: Παρακαλώ διορθώστε το παρακάτω λάθος.
el[1]: Παρακαλώ διορθώστε τα παρακάτω λάθη.

en: All permissions
el: Όλα τα δικαιώματα

en: Loading...
el: Φόρτωμα...

en: Save and continue editing
el: Αποθήκευση και παραμονή σε κατάσταση επεξεργασίας

en: User
el: Χρήστης

en: Group
el: Ομάδα

en: Can edit
el: Μπορεί να επεξεργαστεί

en: Can add
el: Μπορεί να προσθέσει

en: Can delete
el: Μπορεί να διαγράψει

en: Can publish
el: Μπορεί να δημοσιεύσει

en: Can change permissions
el: Μπορεί να αλλάξει δικαιώματα

en: Can move
el: Μπορεί να μετακινήσει

en: (global)
el: (καθολικό)

en: (current)
el: (τρέχων)

en: Page doesn't inherit any permissions.
el: Η σελίδα δεν κληρονομεί δικαιώματα.

en: Edit model
el: Επεξεργασία Μοντέλου

en: Save as new
el: Αποθήκευση ως νέο

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη νέου

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: is restricted
el: είναι περιορισμένο

en: last change by
el: τελευταία αλλαγή από

en: List of pages
el: Λίστα σελίδων

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Successfully moved
el: Επιτυχής μετακίνηση

en: Changes within the tree might require a refresh.
el: Αλλαγές εντός του χάρτη ιστοτόπου πιθανόν να απαιτεί ανανέωση ιστοσελίδας.

en: Menu
el: Μενού

en: Copy options
el: Ρυθμίσεις αντιγραφής

en: Choose copy options
el: Επιλογή των ρυθμησεων αντιγραφής

en: Close
el: Κλείσιμο

en: in menu
el: στο μενού

en: not in menu
el: δεν βρίσκεται στα Περιεχόμενα Περιήγησης

en: This page has no preview!
el: Αυτή η Σελίδας δεν διαθέτει Προεπισκόπηση Σελίδας!

en: Copy all
el: Αντιγραφή όλων

en: Copy from
el: Αντιγραφή από

en: Empty all
el: Άδειασμο όλων

en: Available plugins
el: Διαθέσιμα προς χρήση Πρόσθετα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Are you sure you want to delete this plugin?
el: Είσαι σίγουρος πως θέλεις να διαγράψεις αυτό το πρόσθετο?

en: Are you sure you want to publish this page?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να δημοσιεύεσεις την παρών σελίδα?

en: Double-click to edit
el: Διπλό κλίκ για επεξεργασία

en: Drop a plugin here
el: Σύρε Πρόσθετο εδώ

en: Add Another
el: Προσθήκη και άλλου

en: Two columns
el: Δίστυλλο

en: Three columns
el: Τρίστυλλο

en: username
el: όνομα χρήση

en: Enter a valid username.
el: Εισάγεται έγκυρο όνομα Χρήστη.

en: email address
el: διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: active
el: ενεργό

en: users
el: χρήστες

en: Title Extension
el: Τίτλος Επέκτασης

en: Page Extension
el: Επέκταση Σελίδας

en: object ID
el: Α.Α. αντικειμένου

en: Example1 App
el: Παράδειγμα1 Εφαρμογής

en: MultilingualExample1 App
el: Πολυγλωσσικό-Παράδειγμα1 Εφαρμογής

en: Example1
el: Παράδειγμα1

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Extra Context
el: Επιπλέον Περιεχόμενο

en: Articles
el: Άρθρα

en: Sample App
el: Δείγμα Εφαρμογής

en: Sample App 2
el: Δείγμα Εφαρμογής 2

en: Sample App 3
el: Δείγμα Εφαρμογής 2

en: sample settings page
el: δείγμα Σελίδας Ρυθμίσεων

en: sample account page
el: δείγμα Σελίδας Λογαριασμών

en: sample my profile page
el: δείγμα Σελίδας ατομικού Προφίλ

en: Static Menu
el: Στατικό Μενού

en: Static Menu2
el: Στατικό Μενού2

en: Static Menu4
el: Στατικό Μενού

en: Category
el: Κατηγορία

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Add Category
el: Προσθήκη κατηγορίας

en: Change Category
el: Τροποποίηση Κατηγορίας

en: CMS - your user account was created.
el: CMS - δημιουργήθηκε ο λογαριασμός σας.

en: CMS - your user account was changed.
el: CMS - μεταβλήθηκε ο λογαριασμός σας.
